Kendamil Medi Plus Lactose-free 400 g

259 Kč 235 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Potravina pro zvláštní lékařské účely (v prášku) a  pro řízenou dietní výživu při intoleranci laktózy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kendamil Medi Plus Lactose-free

Kendamil Medi Plus Lactose-free je potravina pro zvláštní lékařské účely, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni. Dále je vhodná i od ukončeného 6. měsíce do 1 roku v rámci smíšené stravy. Je určen jako výživa při intoleranci laktózy a to jak vrozené, tak získané. Používá se na základě doporučení lékaře a pod jeho dohledem.

Potravina není vhodná pro kojence s vrozenou alergií na kravské mléko nebo s vrozenou poruchou metabolismu sacharidů (galaktosemii) a musí být podávána pouze na doporučení lékaře a pod jeho dohledem. Bez laktózy a sacharózy. Obsahuje intaktní bílkovinu kravského mléka.

Omezení/ kontraindikace

Kendamil Medi Plus Lactose-free se nesmí používat při galaktosémii, protože obsahuje zbytkové stopy laktózy (< 0,0065 μg/ 100 ml) a alergii na bílkoviny kravského mléka, protože zdrojem bílkoviny je intaktní bílkovina kravského mléka. O rozhodnutí o používání Kendamil Medi Plus Lactose-free se vždy poraďte s dětským lékařem.

Kendamil Medi Plus 

Lackose-free 

 • Balení 400g
 • Vhodné jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni.
 • dále vhodné od ukončeného 6. měsíce do 1 roku v rámci smíšené stravy
 • Přes 50 let tradice, produkty jsou vyvíjeny týmem odborníků a specialistů tak, aby podporovaly přirozený růst a vývoj vašeho dítěte.
 • Výrobce Kendamilu, Kendal Nutricare, obrdžel ocenění Queen’s Award for Enterprise za rok 2020, což je nejvyšší možné vyznamenání udělované britským firmám. A to samotnou královnou.

Příprava:

 • Umyjte si ruce, sterilizujte veškeré pomůcky a lahvičku dle pokynů výrobce.
 • Naplňte konvici 1 litrem čerstvé vody (nepoužívejte opakovaně převařovanou vodu). Vodu vařte a nechte vychladnout po dobu 30 minut, aby zůstala při teplotě nejméně 70 °C. Odměřte potřebnou vodu (viz doporučené dávkování) do sterilizované láhve.
 • Pomocí přiložené odměrky, která je součástí balení (používejte pouze přiloženou odměrku), přidejte daný počet zarovnaných odměrek (viz doporučené dávkování) do láhve s vodou. Rovnou hranou uvnitř víka zarovnejte každou odměrku.
 • Uzavřete láhev sterilní savičkou a víčkem a dobře protřepejte, aby se prášek rozpustil.
 • Ochlaďte na teplotu přirozenou k pití. Vždy před podáváním nejdříve zkontrolujte teplotu tekutiny na vnitřní straně vašeho zápěstí (doporučená teplota je 37 °C).

KENDAMIL

Kendamil, prémiová značka s jedinečným složením. Tato kojenecká výživa vznikla ve Velké Británii v roce 1962 z plnotučného mléka spokojených, volně pasoucích se krav lokálních farmářů. Rodí se v čisté přírodě vedle Národního parku Lake District v severozápadní Anglii. Mléko je zpracováváno tradičním způsobem a uchovává veškeré nutriční hodnoty jako jsou vitamíny a živiny, včetně vápníku a bílkovin, potřebné pro správný vývoj dětí. Obsahuje 22 prospěšných aminokyselin potřebných pro fungování zdravého organismu. Mnoha rodinám Kendamil vyřešil problémy s bolavými bříšky miminek a vrátil spánek jim i rodičům.  
Mléčná kojenecká výživa

Vyvinuta pro správný růst a vývoj miminka – mléko a mléčné kaše. Zachutnají dětem od narození až po batolecí věk. Nejpřirozenější výživou miminek od narození je mateřské mléko a je tím nejlepším, co můžete svému miminku dopřát. Zhruba od 4. až 6. měsíce je čas začít přecházet na dětské příkrmy – mléčná kaše pro kojence, ovocné a zeleninové příkrmy.

 • Bez palmového oleje, bez rybího tuku, sóji a geneticky modifikovaných surovin
 • Vhodné pro děti s citlivým trávicím ústrojím

Kaše pro kojence a malé děti

Dětské kaše jsou ideální doplněk stravy od ukončeného 4. měsíce věku. Dětské rýžové a cereální kaše jsou vyrobeny z plnotučného mléka, některé jsou obohaceny o ovoce. Dětské kaše jsou bohaté na obsah obilovin a dobře stravitelné. 

 • Jemná textura
 • Bez lepku
 • Ideální po ukončení kojení

BIO dětské a bezlepkové kaše

Tyto kaše jsou vhodné pro miminka od ukončeného 7. měsíce, které přecházejí z mateřského mléka na běžnou stravu. Kaše jsou vyrobeny z organické přírodní mouky - kukuřičné, rýžové, jáhlové. Nutričně vyvážení, obsahují minerály, vitamíny a cukry, které jsou obsaženy pouze z ovoce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
// Products alternative from folder to site